13.7 C
Paşcani
vineri, aprilie 26, 2024

Premii pentru sportivii pășcăneni la Campionat Mondial de Qwan Ki Do

Sportivii de la Clubul Long Ho din Pașcani au reușit să urce pe podium și au obținut numeroase medalii la Campionatul mondial de Qwan Ki Do. Astfel, în cadrul competiției desfășurate în perioada 23-24 octombrie, în online, participarea sportivilor din cadrul clubului pe plan internaţional a fost recunoscută prin conferirea de premii.

La cea de-a șaptea ediție a Campionatului mondial de Qwan Ki Do a participat un număr de 27 de țări. România si-a marcat prezenta in cadrul competitiei cu un lot complet și a obținut 12 medalii de aur, 7 de argint și 3 de bronz.

Clubul Sportiv Long Ho din Paşcani este format din anul 1985 de catre Ovidiu Covaci. Antrenamentele au început cu maximum 15 sportivi. În prezent, numeroşi membri ai lotului naţional de Qwan Ki Do provin din clubul de la Pascani şi participa cu succes la competiţii pe plan internaţional şi mondial.