Paşcani
luni, mai 13, 2024

Alte medalii obtinute de sahistii pascaneni

Sahistii pascaneni au obtinut rezultate frumoase la cele mai recente competitii. Iata comunicatul de presa al CSM Pascani:

La sfarsitul lunii iulie o parte dintre sahistii de la CSM Pascani au fost angrenati in competitiile organizate sub egida FR Sah. Tonul a fost dat de catre Tatarusanu Eric si Sava Bogdan si Andres Anton , participanti la Cupa Sergentul ce s-a desfasurat in perioada 26-28.07.2019 la Vaslui. Dupa cele 7 runde , 2 sportivi au reusit sa urce pe podiumul de premiere astfel: Tatarusanu Eric care cu 4.5 p s-a clasat pe locul I la categoria Elo <1300 iar Sava Bogdan cu 6p , locul II in clasamentul general ,la egalitate de puncte cu sportivul clasat pe primul loc.
In celalalt capat al tarii, mai precis la Arad , s-a desfasurat in perioada 24.07-31.07.2019 Festivalul International de Sah Arad , unde CSM a fost reprezentat de 3 sportivi: Bradateanu Corneliu, Morariu Daniel si Pislariu Stefanel-Vasilica. Numarul participantilor la aceasta competitie a fost de ordinul sutelor , participantii putand opta pentru unul dintre cele 5 concursuri. Dupa cele 9 runde de concurs, Pislariu Stefanel -Vasilica s-a clasat al II-lea sectiunea Elo<2000 cu 5.5 puncte iar Morariu Daniel pe locul I la sectiunea Elo 1701-1800.