22.1 C
Paşcani
joi, august 11, 2022
Array

Ai votat? La Pașcani, bărbații sunt mai activi ca prezență la vot. Categoria cea mai activă 45-64 ani

Actualizare 15.30 – județul Iași prezență la vot 23 % din total.

Ai votat? La Pașcani, bărbații sunt mai activi ca prezență la vot. Categoria cea mai activă 45 -64 ani

În Pașcani, statistica este

Nume
Locale 2016
Parlamentare 2016
Parlamentare relativ la locale
Prezenta25.47%24.72%-2.94%
Votanti91498829-3.5%
Pe liste3591435715-0.55%
Votanti barbati47894618-3.57%
Votanti femei43564211-3.33%
Votanti 18-24528437-17.23%
Votanti 25-34999722-27.73%
Votanti 35-4414361115-22.35%
Votanti 45-6441474268+2.92%
Votanti 65+20352287+12.38%

La ora 11:00 aproape 60 de mii de cetățeni cu drept de vot au ieșit din case și au votat, adică un procent de 7 la sută din totalul de 747 609 de persoane. 

Mai exact, la Pașcani au votat 3.548 de cetățeni din totalul de 35.715 cu drept de votat, adică 9%.

La Târgu Frumos au votat 1.018 de cetățeni din totalul de 11.766 cu drept de vot, adică 8 procente.

La Hîrlău au votat 1.046 de cetățeni din totatlul de 9.744 cu drept de vot, adică un procent de 10 %.

Datele pot fi urmărite online de către orice are acces la internet.

Harta Electorală îţi permite să observi tot procesul în mod dinamic. În fiecare oră, vezi prezenţa generală la vot, prezenţa pe sexe, pe categorii de vârstă şi o poţi compara cu prezenţa de la locale.

Alege să votezi informat! Hai România la vot, suntem atât de mulţi!

Facebook și parlament2016.ro

Urmărește știrile BitTV.Info și pe Google News

Alte articole

SONDAJ DE OPINIE PENTRU DEZVOLTAREA PAȘCANIULUI

  Pășcănenii sunt invitați sa participe la un sondaj de...

INVITATIE LA FESTIVALUL FAMILIEI

Comunicat: INIMO – Dăruieşte şi schimbă cu adevărat viitorul...

Pascaniul deține doar 3,57% din puterea economica a județului

Pascaniul, al doilea municipiu din Iași deține doar 3,57%...

Movila: Patru dosare grele care arată românilor că poți muri cu dreptatea în mână.

10 august, Colectiv, dosarul Revoluţiei, Mineriada. Patru dosare grele...
Adis1
Adis2
Adis3
Adis4
Adis5
previous arrow
next arrow