11.3 C
Paşcani
marți, martie 21, 2023
Array

SCANDALUL VICEPRIMARILOR AGITATI

Scandal uriaş între fostul şi actualul viceprimar al Pascaniului. Şedinţa de astăzi a debutat cu un schimb de replici dure şi chiar ameninţări. Totul a început de la consilierul PNL Neculai Enea care a cerut că şedinţa să înceapă fără primar, după câteva minute de aşteptare.
Enea a fost pus la punct de viceprimarul Vasile Axinte. A intervenit şi secretarul Mircea Zuzan care a cerut să fie aşteptat în sala iniţiatorul proiectului.
În replică consilierul Enea i-a spus viceprimarului că ar trebui să fie mai interesat de gospodărirea oraşului.
Nici viceprimarul nu s-a lăsat mai prejos. A spus că va face dezvăluiri despre activitatea fostului viceprimar, în interes personal.
Scandalul a încetat imediat după inceperea şedinţei. În sala au fost prezenţi şi un grup de protestatari anti APA Vital, recul şi reprezentanţii operatorului ieşean.

Alte articole

Adis1
Adis2
Adis3
Adis4
Adis5
previous arrow
next arrow