marți, iulie 5, 2022
Array

Primele 3 puncte din retur. CSM Kosarom – Sporting Suceava 4-1

pascani suceava

A iesit soarele si pe strada echipei din Pascani. Dupa ce, de la inceputul turului pascanenii nu au reusit sa obtina nici o victorie in partidele oficiale disputate, vineri 12 aprilie au venit si primele 3 puncte.

Intr-o partida contand in etapa cu numarul 19, din Liga a IIIa, Seria 1, pascanenii au primit vizita celor de la Sporting Suceava.

Filmul meciului pe scurt, in minutul 27 Cristi Riscu deschide scorul dupa ce a driblat 3 fundasi adversi, in minutul 31 o minge trimisa din lateral stanga in careu peste aparare, Giurgiuveanu preia si inscrie.

Oaspetii primesc o lovitura de la 11 m, in minutul 36, iar sucevenii reduce din diferenta prin Ferariu.

La finalul primei reprize, Agrigoroaiei primeste o centrare din corner de la Cristi Riscu si inscrie dupa o iesire gresita a portarului sucevean.

In minutul 53, Stiubei inchide tabela dupa o serie de pase si o fenta.

Astfel, la finalul celor 90 de minute, CSM Kosarom Pascani – Sporting Suceava 4-1, iar trupa lui Dan Condurache urca pe locul 4 din clasament cu 26 puncte acumulate in 16 partide disputate.