9.1 C
Paşcani
marți, septembrie 21, 2021
Array

Pașcani: Sute de participanți la “Crosul Toamnei” ediția a VI-a. Vezi câștigătorii (GALERIE FOTO)

Centrul municipiului Pascani a rasunat astazi, de urale si incurajari cu ocazia “Crosului Toamnei”. Incepand cu orele 11:00, organizatorii au dat startul in cea de a VI-a editie, la care s-au inscris peste 300 de participanti de toate varstele.

Prima cursa a evenimentului a fost cea a femeilor si barbatilor de peste 50 de ani care le-au demonstrat tinerilor prezenti ca spiritul si energia nu se pierd odata cu varsta.

 

Rand pe rand au luat startul alte sapte categorii de participanti care s-au intrecut pe distante diferite in functie de anii pe care ii aveau.

In principal s-a alergat pe distanta dintre Casa de Cultura, semafoare iar la intoarcere pana la Oficiul Postal nr. 1, finalul fiind in fata magazinului Profi.

De remarcat, este ca in acest an, evenimentul sportiv a fost atractiv si pentru oamenii din mediul rural, care au venit cu zecile.

Organizatorii competitiei, Primaria Pascani alaturi de Clubul Sportiv Municipal, au premiat primele 5 locuri din fiecare categorie de varsta, primii trei clasati primind diplome, tricouri si cate un plic cu bani, in valoare de pana la 250 de lei.

Castigatorii “Crosului Toamnei” organizat la Pascani sunt:

Categoria până în 7 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

BERBECE IUSTINA

I

2.

OŞLOBANU IOANA DARIA

II

3.

BURLACU ANDREEA

III

4.

RĂŢOI ANA MARIA

IV

5.

MANCUŢ IOANA

V

 Pana la 7 ani fete

Categoria până în 7 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

HRINCESCU DRAGOŞ

I

2.

BALCAN ELIAS

II

3.

IFTIMIA EMANUEL

III

4.

MACOVEI IOAN DARIUS

IV

5.

BALCAN SAMUEL

V

Pana la 7 ani baieti 

Categoria 8-10 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

IRIMIA DENISA PETRONELA

I

2.

ROTARU ANDREEA IONELA

II

3.

DINGĂ IOSIF CEZAR

III

4.

CIOPRAGA ALEXANDRA

IV

5.

MACOVEI IOANA MONALISA

V


Categoria 8 – 10 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

AMARII ROBERT

I

2.

AMBROSEI GABRIEL

II

3.

PANAITE SABIN IOAN

III

4.

PANDEL DAVID

IV

5.

IFTIMIE GHEORGHIŢĂ

V

 Categoria 8 - 10 ani baieti

Categoria 11-13 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

MAFTEI CLAUDIA

I

2.

COPCEA IONELA DENISA

II

3.

BARCAN GEORGIANA

III

4.

IACOB ANA MARIA

IV

5.

DRUC ANA MARIA

V

Categoria 11 - 13 ani fete

Categoria 11-13 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

BUTA ALEXANDRU

I

2.

JIPA ALEXANDRU

II

3.

MORARU GABRIEL PETRICĂ

III

4.

ROTARU CRISTINEL

IV

5.

CHELARIU ŞTEFAN

V

 Categoria 11 - 13 ani baieti

Categoria 14-16 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

SLĂTINEANU ANA MARIA

I

2.

CONILĂ MIHAELA LAURA

II

3.

TARCAN LAURA

III

4.

FLORIŞTEANU NICOLETA

IV

5.

CORNEA TEONA

V

 Categoria 14 - 16 ani fete

Categoria 14-16 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

MACOVEI MIHAI DANIEL

I

2.

GHIOC CLAUDIU GABRIEL

II

3.

LARGEN MIHAI SEBASTIAN

III

4.

FUIOR GEORGE

IV

5.

LIPOVANU CĂTĂLIN

V

 Categoria 14 - 16 ani baieti

Categoria 17-19 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

BRÎNZĂ ANDREEA

I

2.

BLEJUŞCĂ IOANA

II

3.

ANGHEL ROXANA GABRIELA

III

4.

PANCIUC LOREDANA ALINA

IV

5.

 

V

Categoria 17 - 19 ani fete 

Categoria 17-19 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

URSU PETRU GABRIEL

I

2.

COJOCARU ALEXANDRU

II

3.

MIHĂILĂ ŞTEFAN

III

4.

MACOVEI SERGIU

IV

5.

SOLTANEI CONSTANTIN

V

Categoria 17 - 19 ani baieti 

Categoria 20 – 34 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

COMONIŢĂ IOANA

I

2.

ANCUŢA ANA MARIA

II

3.

URSULEASA ELENA

III

4.

 

IV

5.

 

V

Categoria 20 - 34 ani fete 

 

Categoria 20 – 34 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

PRICOP ADRIAN MARIUS

I

2.

MACOVEI ANDREI

II

3.

PALADE VASILE

III

4.

PORUMB CIPRIAN

IV

5.

TĂRĂBUŢĂ CIPRIAN

V

Categoria 20 - 34 ani baieti 

Categoria 35 – 49 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

ANCUŢA MIRELA

I

2.

ROTARU CĂTĂLINA

II

3.

RINDEL LAURA

III

4.

MACOVEI MIHAELA

IV

5.

FILIMON SILVIA

V

Categoria 35 - 49 fete 

 

Categoria 35 – 49 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

VĂCĂRAŞU CONSTANTIN

I

2.

MACOVEI CONSTANTIN

II

3.

TURCU VASILE

III

4.

VÎTGĂ PAUL

IV

5.

URSU CIPRIAN

V

Categoria 35 - 49 baieti 

Categoria peste 50 ani fete

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

BARTOLOMEU DOINA

I

2.

CUVULIUC ECATERINA

II

3.

………………

III

 

Categoria peste 50 ani băieţi

Nr.

crt.

Nume/prenume

Locul

1.

GRIGORAŞ VASILE

I

2.

PANAITE MIHAI

II

3.

BOTEZATU IOAN

III

4.

DOROFTEI MIHAI TOADER

IV

Categoria peste 50 de ani baieti

DE LA ACELAȘI AUTOR

Două săptămâni de teste la gimnaziu și liceu, în toate școlile din județ

Nici bine nu a inceput scoala ca pe elevii din Pascani, Targu Frumos, Harlau si comunele din...

Ce se întâmplă cu dosarele de daună ale șoferilor care au RCA la City Insurance. Anunțul Fondului de Garantare

Fondul de Garantare a Asiguraţilor primeşte, de luni, cereri de deschidere a dosarelor de daună din partea...

Două ore și jumătate de acțiune la Pașcani. Polițiștii și jandarmii au dat amenzi

La data de 19 septembrie a.c., în intervalul orar 10.00 – 12.30, poliţiştii din cadrul Poliţiei Municipiului...

Șofer băut prins în Târgu Frumos de un polițist aflat în timpul liber

La data de 19 septembrie a.c., un poliţist aflat în timpul liber a depistat un bărbat de...

METEO

ALTE ȘTIRI

INFOBIT - STIRILE ZILEI

OPINII

Să fim oameni, nu roboți!

Uitați-vă cu atenție în jurul vostru! În fiecare scară de bloc, pe orice stradă din suburbii este...

PULSUL ZILEI