Paşcani
vineri, mai 20, 2022
Array

Meci egal la început de sezon

Meciul de fotbal de la sfârșitul ce s-a jucat pe stadionul din Pașcani între formația locală CSM Pașcani și Bucovina Rădăuți s-a terminat la egalitate, scorul fiind de 2 – 2.

csm pascani radauti bucovina
Meciul a fost de debut în noul sezon competițional al seriei I a Ligii a III-a la fotbal.
Confruntarea dintre CSM Paşcani şi Bucovina Rădăuţi s-a încheiat cu scorul de 2-2 pentru gazde punctând Nuțescu în minutul 22 și Nemțeanu în minutul 56, golurile oaspeților fiind înscrise de Zaremba în minutele 68 și 85.

La sfârșitul celor 90 de minute de joc, oaspeții s-au declarat nemulțumiți de arbitrajul prestat.
Rădăuțenii au acuzat neacordarea unui penalty, anularea unui gol valabil, acordarea unei reușite gazdelor și eliminarea nejustificată a portarului Butnariu și prelungirea partidei cu 10 minute.