31.5 C
Paşcani
miercuri, iulie 6, 2022
Array

Gala Sportului Pascanean 2013 si-a desemnat castigatorii VIDEO

premiere sportivi

A doua editie a Galei Sportului Pascanean, a avut loc sambata, 6 iulie, incepand cu ora 10.00, la Sala Municipala de Sport. In cadrul festivitatii au fost premiati aproximativ 100 de sportivi si profesori pentru rezultatele obtinute in 2012.

Diplomele au fost inmanate de autoritatile locale si anume, primarul Dumitru Pantazi, viceprimarul Vasile Axinte, administratorul public Gica Zanet, consilierul local Vasile Plesca si deputatul Neculai Ratoi.

Astfel, au primit diplome si plicuri cu bani sportivii care au obitnut locurile I, II, III la competitiile judetene, nationale si internationale.

 

Iata si premiatii:

 

Clubul Sportiv Municipal- Grupa de fotbal 2000-2001, antrenor Dan Negri, locul 1 la Campionatul judetean de fotbal

Clubul Copiilor Pascani- 4 sportivi, Campionatul judetean de tenis de masa

 

Competitii Nationale

 

CSM Sectia Atletism, antrenor Mihai Vicovanu – Pintilie Tudor, Iasmina Raicu, Andrada Ciopraga, Daria Apostol

Clubul Sportiv West Moldavia Atletism – antrenor Mihai Vicovanu – Serban Nistor, Ioana Duduman, Ioana Grigoras

 

Clubul Sportiv Long Ho Pascani – antenori Ovidiu Covaci si Adrian Zamosteanu – Simona Grigoras, Iulian Tarcan, Ionut Pirju, Tiberiu Zamosteanu, Stefan Cislariu, Ana Maria Ancuta, Alexandru Boghean, Razvan Rusu, Eduard Toma, Iulian Tarcan, Lucia Ladic, Violeta Flocea, Daria Paliu, Miruna Grigoras, Andreea Sandu, Madalina Larion, Maria Grigoras, Stefan Vlad Plaiu.

 

Sportul Scolar

 

Competitii judetene

 

Colegiul “Mihail Sadoveanu” –Echipele de  Volei Baieti, Fotbal Baieti, Handbal Baieti, liceu profesori Rodica Anghelus, Petru Anghelus si Radu Manoliu.

Colegiul Tehnic CF Unirea – Echipa de rugby fete – Neculai Tarcan

Scoala “Iordachi Cantacuzino” – Concursuri de atletism– Ioana Bucovina, Cristinel Rotaru prof. Mihai Vicovanu si trupa de dans sportiv – prof Rotaru

 

Clubul Sportiv Scolar Unirea – Locul I Campionatul National Juniori A1 – Catalin Damian

Locul 2 – Memorialul Gheorghe Ola fotbal baieti – Catalin Damian

Locul 3 – Memorialul Gheorghe Ene fotbal baieti

 

La final a fost premiat pentru intreaga activitate sportiva – Dan Salceanu.

Urmărește știrile BitTV.Info și pe Google News

Alte articole

Adis1
Adis2
Adis3
Adis4
Adis5
previous arrow
next arrow