Programul TV

PROGRAMUL BIT TV VALABIL DE LA 1 MARTIE 2015

Programul de duminica
08.30 : Deschiderea programului – Imnul Romaniei;
Publicitate 1;
,, Cuvant pentru Suflet” – emisiune de religie;
09.00 :“Pe ulita copilariei”- emisiune pentru copii realizata impreunca cu Centrul Educational ,, Medeea”;
09.45: “Lectii de sah” – instructor Vasile Nita;
Publicitate 2;
10.00: “Pestisorul de aur” – emisiune pentru copii cu cântece, jocuri şi concursuri;
12.00: Publicitate 3;
PROGRAM VIDEOTEXT;
14.00 : “Dialoguri esentiale” – emisiune realizata de Mihaela Spiridon;
Publicitate 4;
15.00 : “Music News” – emisiune de divertisment despre noutatile din industria muzicala;
15.30 : “Desing Auto Moto” – emisiune de prezentare a istoriei maşinilor de lux, in sapt 1 si 3 sau
“ Horoscop” – horoscopul lunii, actualizat in sapt 2 si 4;
Publicitate 5;
16.00 : “Cine citeste stie” – emisiune despre noutatile editoriale realizata de prof. Cristina Morosan, sapt 1 si 3; sau “Corect” – emisiune despre greselile de scriere si exprimare , prof. Carmen Dimitriu, sapt 2 si 4;
“Box Office” – emisiune de divertisment despre noutatile din industria filmului;
“Sanatate pentru toti” – sfaturi pentru sanatate, sapt 1si 3 sau “Sfatul Psihologului”, sapt 2 si 4;
Publicitate 6;
17.00: “Busines Class” – emisiune de stil şi eleganţă în domeniul afacerilor, finanţări, proiecte de bussines;
“Euroderby” – emisiune sportivă cu clasamente , rezultate din principalele campionate din Europa;
Publicitate 7;
18.00 : “Dedicatii muzicale” – emisiune de divertisment/muzica cu artisti locali;
Publicitate 8;
19.55 : “ Povestea de seara” – emisiune pentru copii cu Mihai Atomi;
20.00 : “Pulsul Zilei” – emisiune de dezbateri, moderator Catalin Cojocaru;
Publicitate 9;
21.00 : “Jurnal de calatorie” – un magazin turistic cu prezentare de locuri, obiceiuri şi tradiţii;
“Istoria nestiuta” – emisiune gen enciclopedic;
Publicitate 10;
22.00 : PROGRAM VIDEOTEXT.

Programul de luni
06.50 : Deschiderea programului – Imnul Romaniei;
Publicitate 1;
07.00 : INFOBIT – stirile diminetii;
07.30 : EURODERBY – emisiune sportivă cu clasamente , rezultate din principalele campionate din Europa;
Publicitate 2;
08.00 : BUSSINES CLASS – emisiune de stil şi eleganţă în domeniul afacerilor, finanţări, proiecte de bussines;
08.30: PROGRAM VIDEOTEXT;
12.00 : INFOBIT -stirile amiezii;
12.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
15.00 : INFOBIT – stirile dupa-amiezii;
15.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
17.55: Publicitate 3;
18.00 : INFOBIT – stirile zilei;
18.30 : “Dedicatii muzicale”;
18.55: Publicitate 4;
19.00: “Cine citeste stie” – emisiune despre noutatile editoriale realizata de prof. Cristina Morosan, sapt 1 si 3; sau “Corect” – emisiune despre greselile de scriere si exprimare , prof. Carmen Dimitriu, sapt 2 si 4;
,,Istoria nestiuta” – emisiune gen enciclopedie;
19.50: Publicitate 5;
19.55. “Povestea de seara” – emisiune pentru copii cu Mihai Atomi;
20.00 : “Pulsul Zilei”- emisiune de dezbateri cu Catalin Cojocaru, p 1;
20.40: Pauza pub;
20.43: “Pulsul Zilei” p 2;
21.00 : INFOBIT – stirile de seara, cu pauza de pub inainte de rubrica “Meteo”;
21.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte;
22.10 : Publicitate 6;
22.20 : PROGRAM VIDEOTEXT.

Programul de marti
06.50 : Deschiderea programului – Imnul Romaniei;
Publicitate 1
07.00 : INFOBIT – stirile diminetii;
07.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte, emisiune in reluare;
Publicitate 2;
08.10 : “Pulsul Zilei”- emisiune de dezbateri cu Catalin Cojocaru, difuzare in reluare;
09.00: PROGRAM VIDEOTEXT;
12.00 : INFOBIT -stirile amiezii;
12.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
15.00 : INFOBIT – stirile dupa-amiezii;
15.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
17.55: Publicitate 3;
18.00 : INFOBIT – stirile zilei;
18.30 : “Dedicatii muzicale”;
18.55: Publicitate 4;
19.00: “Sanatate pentru toti” – sfaturi pentru sanatate, sapt 1si 3 sau “Sfatul Psihologului”, sapt 2 si 4;
“ Bussines class” – emisiune de stil şi eleganţă în domeniul afacerilor, finanţări, proiecte de bussines;
19.50: Publicitate 5;
19.55. “Povestea de seara” – emisiune pentru copii cu Mihai Atomi;
20.00 : “Pulsul Zilei”- emisiune de dezbateri cu Catalin Cojocaru, p 1;
20.40: Pauza pub;
20.43: “Pulsul Zilei” p 2;
21.00 : INFOBIT – stirile de seara, cu pauza de pub inainte de rubrica “Meteo”;
21.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte;
22.10 : Publicitate 6;
22.20 : PROGRAM VIDEOTEXT.
Programul de miercuri
06.50 : Deschiderea programului – Imnul Romaniei;
Publicitate 1;
07.00 : INFOBIT – stirile diminetii;
07.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte, emisiune in reluare;
Publicitate 2;
08.10 : “Pulsul Zilei”- emisiune de dezbateri cu Catalin Cojocaru, difuzare in reluare;
09.00: PROGRAM VIDEOTEXT;
12.00 : INFOBIT -stirile amiezii;
12.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
15.00 : INFOBIT – stirile dupa-amiezii;
15.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
17.55: Publicitate 3;
18.00 : INFOBIT – stirile zilei;
18.30 : “Dedicatii muzicale”;
18.55: Publicitate 4;
19.00: “ Desing auto” in sapt 1 si 3 cu “ Jurnal de Calatorie” in sapt 2 si 4;
,, Vorbeste liber”
19.50: Publicitate 5;
19.55. “Povestea de seara” – emisiune pentru copii cu Mihai Atomi;
20.00 : “Pulsul Zilei”- emisiune de dezbateri cu Catalin Cojocaru, p 1;
20.40: Pauza pub;
20.43: “Pulsul Zilei” p 2;
21.00 : INFOBIT – stirile de seara, cu pauza de pub inainte de rubrica “Meteo”;
21.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte;
22.10 : Publicitate 6;
22.20 : PROGRAM VIDEOTEXT.

Programul de joi
06.50 : Deschiderea programului – Imnul Romaniei;
Publicitate 1;
07.00 : INFOBIT – stirile diminetii;
07.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte, emisiune in reluare;
Publicitate 2;
08.10 : “Pulsul Zilei”- emisiune de dezbateri cu Catalin Cojocaru, difuzare in reluare;
09.00: PROGRAM VIDEOTEXT;
12.00 : INFOBIT -stirile amiezii;
12.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
15.00 : INFOBIT – stirile dupa-amiezii;
15.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
17.55: Publicitate 3;
18.00 : INFOBIT – stirile zilei;
18.30 : “Dedicatii muzicale”;
18.55: Publicitate 4;
19.00: “EURODERBY” – emisiune sportivă cu clasamente , rezultate din principalele campionate din Europa;
“Box Office” – emisiune de divertisment despre noutatile din industria filmului;
19.50: Publicitate 5;
19.55. “Povestea de seara” – emisiune pentru copii cu Mihai Atomi;
20.00 : “Pulsul Zilei”- emisiune de dezbateri cu Catalin Cojocaru, p 1;
20.40: Pauza pub;
20.43: “Pulsul Zilei” p 2;
21.00 : INFOBIT – stirile de seara, cu pauza de pub inainte de rubrica “Meteo”;
21.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte;
22.10 : Publicitate 6;
22.20 : PROGRAM VIDEOTEXT.

Programul de vineri
06.50 : Deschiderea programului – Imnul Romaniei;
Publicitate 1;
07.00 : INFOBIT – stirile diminetii;
07.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte, emisiune in reluare;
Publicitate 2;
08.10 : “Pulsul Zilei”- emisiune de dezbateri cu Catalin Cojocaru, difuzare in reluare;
09.00: PROGRAM VIDEOTEXT;
12.00 : INFOBIT -stirile amiezii;
12.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
15.00 : INFOBIT – stirile dupa-amiezii;
15.30 : PROGRAM VIDEOTEXT;
17.55: Publicitate 3;
18.00 : INFOBIT – stirile zilei;
18.30 : “Dedicatii muzicale”;
18.55: Publicitate 4;
19.00: “Music News” – emisiune de divertisment despre noutatile din industria muzicala;
“ Cuvant pentru suflet”- emisiune de religie;
19.50: Publicitate 5;
19.55. “Povestea de seara” – emisiune pentru copii cu Mihai Atomi;
20.00 : “Dialoguri Esentiale”- emisiune de dialog cu Mihaela Spirodon, p 1;
20.40: Pauza pub;
20.43: “Dialoguri Esentiale” p 2;
21.00 : INFOBIT – stirile de seara, cu pauza de pub inainte de rubrica “Meteo”;
21.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte;
22.10 : Publicitate 6;
22.20 : PROGRAM VIDEOTEXT.

Programul de sambata
06.50 : Deschiderea programului – Imnul Romaniei;
Publicitate 1;
07.00 : INFOBIT – stirile diminetii;
07.30 : “Pixelul Albastru” – revista presei cu Claudiu Timofte, emisiune in reluare;
Publicitate 2;
08.15: PROGRAM VIDEOTEXT;
17.55: Publicitate 3;
18.00 : INFOBIT – “Sinteza Saptamanii” partea 1;
19.50: Publicitate 4;
19.55: “Povestea de seara” – emisiune pentru copii cu Mihai Atomi;
20.00: “Sinteza Saptamanii” partea 2;
21.00: Publicitate 5;
21.05 : “No comment” – sedintele Consiliilor Locale;
23.00: PROGRAM VIDEOTEXT.