-5.1 C
Paşcani
duminică, ianuarie 29, 2023

Concurs de desene cu participare numeroasă la biblioteca din Pașcani. Vezi lista câștigătorilor

Aproape 150 de copii au participat la concursul de desene organizat de Biblioteca Municipală ”Leonard Gavriliu” Pașcani, la sfârșitul săptămânii trecute. Micii pictori din clasele IV-VIII și-au arătat talentul la desen și imaginația în a reda în culori magia iernii.

Cele mai deosebite desene, alese de juriul format din profesoarele Mihaela Bucan-Nicola și Anca Mihaela Pricop, precum și bibliograf, Mihaela Cojocaru, au fost răsplătite cu premii în bani.

Lucrările vor fi expuse pe holul bibiliotecii toată luna decembrie.

 

Lista completă a câștigătorilor o puteți consulta aici:

Clasa a IV-a

Locul 1 – Gheorghiu Andra Ștefania – Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Locul 2 – Focaru Eduard Gabriel – Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Locul 3 – Atudorei Camelia Parascheva – Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Mențiune – Mercore Cristiana – Liceul Tehnologic Economic ”N. Iorga” Pașcani

Mențiune – Moisii Maria Rebeca – Liceul Tehnologic Economic ”N. Iorga” Pașcani

Clasa a V-a

Locul 1 – Dascălu Donatella – Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Locul 2 – Panaite Anastasia – Liceul Teoretic ”M. Costin” Pașcani

Locul 3 – Isticioaia Maria Luciana –  Liceul Teoretic ”M. Costin” Pașcani

Mențiune – Dominte Irina Naria – Liceul Tehnologic Economic ”N. Iorga” Pașcani

Mențiune – Lionte Maria Melania – Colegiul Național ”Mihail Sadoveanu” Pașcani

Mențiune – Ionică Anastasia Maria – Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Mențiune – Budulică Alexia Maria – Școala Gimnazială Hărmăneștii – Vechi

Clasa a VI-a

Locul 1 – Gheorghiu Cristina – Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Locul 2 – Galbenu Miruna Maria – Liceul Tehnologic ”M. Busuioc”

Locul 3 – Panțiru Antonia Maria – Liceul Tehnologic ”M. Busuioc”

Mențiune – Cucoș Ana-Maria – Liceul Teoretic ”M. Costin” Pașcani

Mențiune – Bursuc Iulia Maria – Liceul Teoretic ”M. Costin” Pașcani

Mențiune – Maftei Denisa Elena – Școala Gimnazială Hărmăneștii – Vechi

Mențiune – Șchiopu Maria Miruna – Liceul Teoretic ”M. Costin” Pașcani

Clasa a VII-a

Locul 1 – Scutaru Sară Elișa – Școala Gimnazială Hărmăneștii – Vechi

Locul 2 – Hugeanu Roberta –  Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Locul 3 – Sobaru Victoria Elena –  Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Clasa a VIII-a

Locul 1 – Vagner Alisia Elena – Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Locul 2 – Pap Cristiana Andreea – Școala Gimnazială ”I. Cantacuzino” Pașcani

Locul 3 – Pavel Maria Magdalena – Școala Gimnazială Hărmăneștii – Vechi

Alte articole

Adis1
Adis2
Adis3
Adis4
Adis5
previous arrow
next arrow