Slider

Elevii de la Miron Costin premiați la faza națională a concursului „Ștefan Procopiu”

În perioada 25-26 martie 2017 s-a desfășurat la Iași  etapa națională a concursului de creativitate Ștefan Procopiu.  Elevii de la Liceul Miron Costin Pascani au participat   la mai multe categorii ale concursului: lucrări scrise, grupuri de cooperare, tehnici de laborator, compoziții pe teme științifice, film, teatru și s-au întors cu diplome.

Concursul de creativitate în fizica si tehnologii „Stefan Procopiu”, Etapa națională , Iasi, 27-28 mai 2017 – rezultate Miron Costin:

   Lucrări scrise

  1. Lupu Elena Beatrice, clasa a IX-a E, Diploma Copernic, prof. îndrumator Ion Cazacu-Davidescu
  2. Sava Constantin, clasa a IX-a E, Diploma Newton, prof. îndrumator Ion Cazacu-Davidescu
  3. Grigore Maria Emilia, clasa a IX-a C, Diploma Newton, prof. îndrumator Ion Cazacu-Davidescu

Tehnici de laborator

  1. Apostol Claudia, Agrigoroaei Matei, Bodea Marian, clasa a VI-a, Diploma PROCOPIU, prof. indrumator Marinela Juverdeanu

   Grupuri de cooperare

  1. Paliciuc Andreea, Baiceanu Eduard, Paraschiv Sergiu, Chelariu Cosmin, Nemtanu Alexandru, clasa a IX-a C, Diploma Newton, prof. indrumator Ion Cazacu-Davidescu
  2.   Mandiuc Iulia, Puiu Ioana, Tesu Georgiana, Dolhascanu Bianca, Costan Bianca, clasa a X-a F, Diploma Newton, prof. indrumator Ion Cazacu-Davidescu
  3. Ionica Madalina, Sofian Andreea, Costea Denisa, Drumariu Ruxandra, Sofia Ionut, clasa a XI-a E, Diploma Jules Verne, prof. indrumator Ion Cazacu-Davidescu

   Compozitii pe teme stiintifice

     Subsectiunea Arte Vizuale

  1. Pertu Anca, clasa a XI-a E, Diploma Jules Verne, prof. indrumator Ion Cazacu-Davidescu

     Subsectiunea Film

  1. Vasluianu Tudor, clasa a XI-a D, Diploma PROCOPIU, prof. indrumator Ion Cazacu-Davidescu
  2. Harasim Stefania, Paraoanu Iulia, Punei Roxana, Popovici Ruxandra, Antalute Luiza, clasele a XI-a E si a X-a E, Diploma Copernic, prof. indrumatori Ion Cazacu-Davidescu, Feldioara Rotaru
  3. Prisacariu Stefan, Ion Nela, clasele a XI-a D si E, Diploma Jules Verne, prof. indrumator Ion Cazacu-Davidescu
  4. Pirlea Eusebiu, Sofia Ioan, Stefan Irina, clasele a X-a E si a XI-a E, Diploma Jules Verne, prof. indrumatori Ion Cazacu-Davidescu, Feldioara Rotaru

     Subsectiunea Teatru

  1. Barzu Catalina, Casian Delia, Hrostea Carmen, Lazar Larisa, Judele Madalina, Craciun Marian, clasa a IX-a E, Diploma Arhimede, prof. indrumatori Ion Cazacu-Davidescu si Dana Lupuleasa

 

loading...