Slider

Echipa de la “M. Costin” cea mai bună la fotbal

Cei mai buni la fotbal școlar au fost declarați, după cele 10 meciuri disputate, echipa de liceul de la „Miron Costin” Pașcani. Ei au reușit să obțină puncte după ce au dat mai multe goluri adversarilor. Astfel, echipa de fotbal s-a calificat la  faza judeteana a Olimpiadei Nationale a Sportului Scolar.

Olimpiada Sportului Școlar, faza locală, la fotbal, a avut loc în weekendul ce tocmai s-a încheiat, 25 -26 februarie, la sala de sport din incinta Stadionului Municipal.

La această competiție au participat urmatoarele echipe:

Liceul Teoretic „Miron Costin”,

Colegiul Tehnic de Cai Ferate „Unirea”,

Colegiul National „Mihail Sadoveanu”,

Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc”

Liceul Tehnologic Cristesti.

In cadrul competitiei s-au disputat 10 meciuri, cu 2 reprize a cate 20 de minute, rezultatele fiind urmatoarele:

Sambata:

# Liceul Teoretic „Miron Costin” 5 – 2 Colegiul National „Mihail Sadoveanu”

# Colegiul National „Mihail Sadoveanu” 6 – 5 Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc”

# Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc” 10 – 1 Liceul Tehnologic Cristesti.

# Liceul Teoretic „Miron Costin” 3 – 0 Colegiul Tehnic de Cai Ferate „Unirea”

# Colegiul Tehnic de Cai Ferate „Unirea” 12 – 0 Liceul Tehnologic Cristesti.

Duminica:

# Liceul Teoretic „Miron Costin” 8 – 2 Liceul Tehnologic „Mihai „Busuioc

# Colegiul National „Mihail Sadoveanu” 3 – 5 Colegiul Tehnic de Cai Ferate „Unirea”

# Liceul Tehnologic Cristesti 0 – 12 Liceul Teoretic „Miron Costin”

# Colegiul Tehnic de Cai Ferate „Unirea” 2 – 7 Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc”

# Liceul Tehnologic Cristesti 6 – 9 Colegiul National „Mihail Sadoveanu”